• 22394591
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 16:00

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان: اختصاص یک هکتار از زمین های کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به کشت گیاهان دارویی کمیاب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ه گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، قرار داد همکاری مشترک بین شرکت دانش بنیان ترانه های شفابخش طبیعت و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان منعقد شد.

دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در رشد درآمد های غیر شهریه  و تولید علم نافع، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با داشتن بستر و ظرفیت های لازم جهت کشت گیاهان دارویی اقدام به انعقاد قرارداد همکاری با شرکت ترانه های شفابخش طبیعت که از شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است، کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در زمینی به مساحت یک هکتار شروع به کشت نوعی گیاه دارویی کمیاب به نام آب بشقابی کرده است که این نوع از گیاهان دارویی در اقلیم و شرایط جغرافیایی استان گیلان به خوبی رشد می کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد: بر اساس این قرارداد قسمتی از درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اختصاص خواهد یافت .
دکتر امیرتیموری اظهار امیدواری کرد: با توجه به ایجاد زیرساختهای لازم و پیش بینی اقدامات زمانبندی شده خواهیم توانست در آینده ای نزدیک در جهت تولید انبوه این گیاه و نمونه های گیاهی کمیاب دیگرمنطقه در دو واحد رشت و لاهیجان اقدام کنیم که حاصل این حرکت بسیار گسترده تولید گیاهانی خواهد بود که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، در جهت کمک به رشد علوم دارویی کشور نیز مفید خواهد بود.
وی در این راستا از حمایتهای حوزه معاونت پژوهشی سازمان و به ویژه آقای دکترتوکلی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی نمود.