• 22394591
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 16:00

کشت گیاهان دارویی کمیاب در دانشگاه آزاد رشت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در زمینی به مساحت یک هکتار شروع به کشت نوعی گیاه دارویی کمیاب به نام آب بشقابی کرده است که این نوع از گیاهان دارویی در اقلیم و شرایط جغرافیایی استان گیلان به خوبی رشد می‌کند.

 

‌‌دکتر علیرضا امیرتیموری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، از قرارداد همکاری مشترک بين شرکت دانش بنیان ترانه‌های شفابخش طبیعت و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت خبر داد.

 

وی تصریح کرد: در راستای سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در رشد درآمدهای غیر شهریه و تولید علم نافع، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با داشتن بستر و ظرفیت‌های لازم جهت کشت گیاهان دارویی اقدام به انعقاد قرارداد همکاری با شركت ترانه‌هاي شفابخش طبيعت كه از شركت‌های دانش بنيان پارک علم و فناوري دانشگاه آزاد اسلامی است، کرده است‌.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در زمینی به مساحت یک هکتار شروع به کشت نوعی گیاه دارویی کمیاب به نام آب بشقابی کرده است که این نوع از گیاهان دارویی در اقلیم و شرایط جغرافیایی استان گیلان به خوبی رشد می‌کند.

 

امیرتیموری خاطرنشان کرد: بر اساس این قرارداد قسمتی از درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اختصاص خواهد یافت‌.

 

وی یادآور شد: با توجه به ايجاد زيرساخت‌های لازم و پیش بینی اقدامات زمانبندی شده خواهیم توانست در آینده‌ای نزدیک در جهت تولید انبوه این گیاه و نمونه‌های گیاهی کمیاب دیگر منطقه در دو واحد رشت و لاهيجان اقدام کنیم که حاصل این حرکت بسیار گسترده تولید گیاهانی خواهد بود که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، در جهت کمک به رشد علوم دارویی کشور نيز مفيد خواهد بود.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در اين راستا از حمايت‌های حوزه معاونت پژوهشی سازمان و به ويژه آقای دكترتوكلی رييس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی کرد.